Οι φοιτητές/τριες των οποίων η Πρακτική άσκηση ανεστάλη με βάση τις Υπουργικές αποφάσεις (για όσους φοιτητές-τριες υπολείπονταν πάνω από 25 ΠΑ και δεν πραγματοποίησαν εργασίας κάλυψης αυτού του χρόνου ΠΑ) , θα πρέπει για να συμπληρώσουν τον υπολειπόμενο χρόνο της Π.Α, να συμπληρώσουν (σε συνεργασία με τους φορείς ΠΑ) και να υπογράψουν (αυτοί και οι Φορείς ΠΑ) την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΙΔΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ η ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ (που έχει αναρτηθεί στο Eclass) σε 3 αντίτυπα και να την αποστείλουν-προσκομίσουν στο Τμήμα για τις έγκριση-υπογραφή τους από τους Υπεύθυνους Πρακτικής Άσκησης.

Οι φοιτητές θα πρέπει να συμπληρώσουν τον ακριβή χρόνο αναπλήρωσης σε συνεργασία με τους φορείς Πρακτικής Άσκησης (που γνωρίζουν τον ακριβή χρόνο αναπλήρωσης) και η ημερομηνία επανέναρξης της ΠΑ ορίζεται η 1η Ιουνίου 2020.

Για την Επιτροπή Πρακτικής Άσκησης

Δρ.Κωνσταντίνος Φουσέκης