Παιδιά καλημέρα, καλό μήνα, καλή έναρξη της νέας ακαδημαϊκής χρονιάς και καλή μας αρχή στο νέο “σπίτι” του Τμήματος Φυσικοθεραπείας.

Για την Β’ εξεταστική αλλά και για τα μαθήματα που ξεκινάνε σε λίγες μέρες, οι νέες μας εγκαταστάσεις του Τμήματος είναι στο Κτήριο Β της Πανεπιστημιουπολής του Ρίου, ΤΚ. 26504. Το κτήριο Β είναι ακριβώς πίσω από το κτήριο Α (κτήριο Πρυτανείας) και θα το βρείτε μπαίνοντας από την κεντρική είσοδο της Πανεπιστημιούπολης, 1ος κυκλικός κόμβος όπως ερχεστε από Πάτρα (ή 3ος κυκλικός κόμβος ερχόμενοι από το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο), ειναι η είσοδος με το κεντρικό φυλάκιο. Ανεβαίνοντας την Ηρώων Πολυτεχνείου προσπερνάτε το φανάρι που στρίβει δεξια για το κτήριο Α της Πρυτανείας και στην αμέσως επόμενη διαστάυρωση μπαίνετε δεξιά και συναντατε το κτήριο Β αμέσως στο αριστερό σας χέρι. Μπορείτε να βρείτε το δρόμο και απο το χάρτη  https://goo.gl/maps/FoGpQZ763AxiMwij9

Οι χώροι του Τμήματος Φυσικοθεραπείας είναι διάσπαρτοι μέσα στο κτήριο Β (το οποίο επίσης φιλοξενεί κι άλλα Τμήματα). Το κτήριο αποτελείται απο τη Δεξιά και την Αριστερή πτέρυγα (όπως τις βλέπετε μπαίνοντας). Στον 1ο όροφο στη Δεξιά πτέρυγα θα βρείτε τη Γραμματεία της Φ/Θ, και τα περισσότερα γραφεία μελών ΔΕΠ, στο κεντρικό μέρος του κτηρίου ειναι αίθουσες θεωρίας (Β10, Β11, Β12) και τα εργαστήρια Θεραπευτικής Άσκησης και Εμβιομηχανικής, στην Αριστερή Πτέρυγα ειναι το γραφείο του Προέδρου κ. Φουσέκη και επιπλέον τα γραφεία των κ. Τσέπη, κας Ξεργιά, κας Τσεκούρα. Στο Ισόγειο, στη Δεξιά πτέρυγα είναι όλα τα υπόλοιπα εργαστήρια της Φυσικοθεραπείας και επιπλέον τα γραφεία της κας Πετροπούλου και κας Μακρυνιώτη και στο κεντρικό μέρος του κτηρίου είναι η αίθουσα θεωρίας της Φυσικοθεραπείας ΦΣ1 και το μεγάλο αμφιθέατρο ΒΑ.

Σας περιμένουμε

Καλή επιτυχία στην εξεταστική σας

Χάρτης Τμήματος Φυσικοθεραπείας

Η νέα έδρα του Τμήματος Φυσικοθεραπείας του Πανεπιστημίου Πατρών