Εκ μέρους της Συνέλευσης του Τμήματος Φυσικοθεραπείας, εκφράζω τις εγκάρδιες ευχαριστίες μου προς την απελθούσα διοίκηση του Συλλόγου Φοιτητών του Τμήματος Φυσικοθεραπείας και ιδιαιτέρως τον Πρόεδρό της Χρυσόστομο Πουλημένο για την δωρεά στο τμήμα, δύο κρεβατιών θεραπείας και τεσσάρων μαξιλαριών. Η σημειολογία της κίνησης αυτής είναι ίσως ακόμη πιο σημαντική από την πρακτική της αξία και καταδεικνύει την εντυπωσιακή ταύτιση των φοιτητών με τις προσπάθειες που γίνονται από όλους μας για την συνεχή αναβάθμιση του Τμήματός μας.

Η εν λόγω πρωτοβουλία, έρχεται ως επιστέγασμα μιας άριστης συνεργασίας μεταξύ του συλλογικού οργάνου των φοιτητών και του Τμήματος, σε όλα τα επίπεδα. Καταφέραμε όλοι μαζί, να αναπτύξουμε μια πραγματική κοινότητα, με ομαδικό πνεύμα και ενσυναίσθηση. Από την πλευρά της Συνέλευσης, υποσχόμαστε ότι θα συνεχίσουμε να κάνουμε το παν για να χτίσουμε ένα γερό οικοδόμημα αντάξιο αυτής της βάσης. Σε κάθε συνθήκη προσπαθούμε να είμαστε κοντά στους φοιτητές μας, αλλά και αυτοί έχουν αποδείξει σε πολλές περιπτώσεις, με προεξάρχουσα την διαδικασία πιστοποίησης του τμήματος, την δική τους ενεργό υποστήριξη προς αυτό.

Ευχόμαστε μια ακόμη πιο δημιουργική συνεργασία με την νέα διοίκηση του Συλλόγου των Φοιτητών.

Καλή Ακαδημαϊκή Χρονιά σε όλους

Καθ. Ηλίας Τσέπης
Πρόεδρος Τμήματος Φυσικοθεραπείας

—————-