Aγαπητοί/ες Φοιτητές/τριες, Συνεργάτες (Μέλη Εκπαιδευτικού, Διοικητικού και λοιπού προσωπικού),

Σας ενημερώνουμε ότι δημοσιεύτηκε το Προεδρικό Διάταγμα για τον Ακαδημαϊκό Χάρτη του Πανεπιστημίου Πατρών Ίδρυση, Κατάργηση, Συγχώνευση, Μετονομασία και Μεταβολή έδρας Τμημάτων στο Πανεπιστήμιο Πατρών (ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ ΥΠ’ ΑΡΙΘΜ. 52, Αρ. Φύλλου 131, Τεύχος Πρώτο, 7 Ιουλίου 2022) με το οποίο το Τμήμα Φυσικοθεραπείας της Σχολής Επιστημών Αποκατάστασης της Υγείας με έδρα το Αίγιο μεταφέρεται στην Πάτρα (στην Πανεπιστημιούπολη στο Ρίο Πατρών). Η ισχύς του παρόντος άρχεται από 1/9/2022 εκτός των περιπτώσεων που προβλέπεται διαφορετικά.

Η ακριβής χωροθέτηση του θα είναι Κτίριο Β, το οποίο βρίσκεται ακριβώς πίσω από το Κτίριο της Πρυτανείας.

Τις επόμενες μέρες αναμένεται να υπάρξουν νεότερες ενημερώσεις οι οποίες θα αναρτηθούν στην Ιστοσελίδα του Τμήματος (σχετικά με την μετακίνηση του Τμήματος στο Ρίο, την εξεταστική Σεπτεμβρίου κλπ.)

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Φυσικοθεραπείας

Κωνσταντίνος Α. Φουσέκης

ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΦΘ (ΦΕΚ)

ΦΕΚ