Με αθλητικές επιδείξεις, βιωματικές ομιλίες, αξιόλογες παρουσιάσεις, την παρουσία και τη στήριξη του Πρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών Καθηγητή Χρήστο Μπούρα και φοβερή συμμετοχή από τους φοιτητές ολοκληρώθηκε σήμερα η εκδήλωση για τον εορτασμό των ατόμων με αναπηρία που διοργανώθηκε από το Τμήμα Φυσικοθεραπείας και το Αθλητικό Σωματείο ΑμεΑ “Ήφαιστος”.

Ευχαριστούμε τον κ. Κανελλόπουλο Δημήτρη Πρόεδρο του Αθλητικού Σωματείου Ήφαιστος ΑμεΑ για τη συνεργασία και τις παρουσιάσεις των αθλημάτων, την κ. Μπανιά επίκουρη καθηγήτρια του Τμήματος για το συντονισμό της εκδήλωσης, την κ. Δημητρίου Αριστέα και το Σύλλογο Φίλων Κλινικής Αποκατάστασης Ασθενών με Κακώσεις ΝΜ Δημητρίου και Βέρας Σφήκα για τη συμμετοχή τους σε αυτην την εκδήλωση, τον κ. Κορομηλά Χρήστο Πρόεδρο ΙΩΝΑ ΑμεΑ, μελος φάρου τυφλών Ελλάδος & Εθνικής Ομοσπονδίας ΑμεΑ που μοιράστηκε μαζί μας βιωματικές εμπειρίες, την κ. Μπαρτζάκλη Μαριάννα Εκπαιδευτικό του σωματείου “Ήφαιστος” για την ανάλυση του Inedu, αλλά και τους φοιτητές του Τμήματος Φυσικοθεραπείας που συμμετείχαν δυναμικά στην επίδειξη των παραολυμπιακών αθλημάτων όπως και τις φοιτήτριες Παπακώστα Ειρήνη και Παπαδημητρίου Φωτεινή που επιμελήθηκαν τις αφίσες και τα φυλλάδια της εκδήλωσης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!!!!