Το Τμήμα Φυσικοθεραπείας του Πανεπιστημίου Πατρών θα είναι επίσημος υποστηρικτής του 10ου Ημιμαραθωνίου Αιγιαλείας ο οποίος είναι διεθνώς πιστοποιημένος αγώνας δρόμου από την ΙΑAF και διοργανώνεται από τον Αθλητικό Σύλλογο Αιγίου ¨ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ ο ΑΙΓΙΕΥΣ¨ και τον Δήμο Αιγιάλειας την Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022.

Το Εργαστήριο Θεραπευτικής Άσκησης και Αθλητικής Αποκατάστασης του Πανεπιστημίου Πατρών θα διοργανώσει επιστημονικές δράσεις όπως προ-αγωνιστικές αξιολογήσεις των αθλητών και υπηρεσίες αποθεραπείας (cool-down events) και θα συνδράμει στην επιτυχία του Ημιμαραθωνίου προάγοντας έτσι την αξία της θεραπευτικής άσκησης και του αθλητισμού γενικότερα.

Οι φοιτητές/τριες που επιθυμούν να συμμετέχουν ως εθελοντές/τριες σε αυτήν τη δράση του Τμήματος Φυσικοθεραπείας να στείλουν στοιχεία επικοινωνίας στο email kfousekis@upatras.gr.

Τμήμα Φυσικοθεραπείας

10ος Ημιμαραθωνιος Αιγιαλειας