Ολοκληρώθηκε ο έλεγχος Covid-19 των φοιτητών Τμήματος Φυσικοθεραπείας που έλαβε χώρα στο Γενικό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πατρών (ΓΠΝΠ) την εβδομάδα 12 έως 19 Οκτωβρίου 2020. Ήταν μια διαδικασία που απαιτούσε καλή οργάνωση, σωστό έλεγχο κι πάνω από όλα υπομονή κι διάθεση για βοήθεια.

Ευχαριστούμε πάρα πολύ τη διοίκηση του ΓΠΝΠ που μας δέχτηκαν στους χώρους του Νοσοκομείου, τον αντιπεριφερειάρχη ΠΕ Αχαΐας, κ. Μπονάνο για την άμεση ανταπόκριση και παραχώρηση της κινητής μονάδας της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας για τον έλεγχο Covid-19, τον Πρύτανη του Παν/μίου μας, Καθηγητή Χρήστο Μπούρα, τον Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών & Διεθνών θεμάτων, Καθηγητή Διονύσιο Μαντζαβίνο, τον Αντιπρύτανη Φοιτητικής Μέριμνας, Καθηγητή Παθολογίας-Λοιμωδών Νοσημάτων Μάρκο Μαραγκό, τη Γενική Διεύθυνση Ακαδημαϊκών & Διοικητικών Υποθέσεων για την έγκριση επιτέλεσης των ελέγχων, την Κοσμήτορα Σχολής Επιστημών Αποκατάστασης Υγείας Καθηγήτρια Σταυρούλα Γεωργοπούλου για την στήριξη κι έγκρισή της, τον Πρόεδρο του Τμήματος Φυσικοθεραπείας Αναπλ. Καθηγητή κ. Κωνσταντίνο Φουσέκη για την οργάνωση επιτέλεσης των ελέγχων και όλους τους καθηγητές του Τμήματος που συντέλεσαν ώστε να οργανωθούν και να ολοκληρωθούν οι έλεγχοι. Ειδική μνεία κι ευχαριστήρια δίνουμε στον Ιατρό του Τμήματος Αναπλ. Καθηγητή κ. Ματζάρογλου Χαράλαμπο που με υπομονή κι πολύ καλή οργάνωση επιτέλεσε όλους τους ελέγχους στους φοιτητές μας, σε άψογη συνεργασία με την Υπεύθυνη των ΤΕΠ του ΠΓΝΠ, κα. Παυλίδου. Τέλος, αλλά εξίσου σημαντικά ευχαριστούμε τους φοιτητές πρακτικής μας Μούχο Μαρκέλα, Μπιτσικώκου Μαρία-Μιχαέλα, Νικολοπούλου Μαρία, Πάλιου Μαρία, Παπακωστοπούλου Μαρία, Πητζιράκη Αδαμαντία, που βοήθησαν με χαρά στην επιτέλεση των ελέγχων αλλά κι όλους τους φοιτητές που εξετάστηκαν, οι οποίοι έδειξαν σύνεση, τάξη και συνέπεια καθ’ όλη τη διάρκεια των ελέγχων.

Ευχόμαστε σε όλους καλή ακαδημαϊκή χρονιά με Υγεία κι Ασφάλεια

Τμήμα Φυσικοθεραπείας