Αγαπητοί-ες φοιτητές-τριες,

Καλή ακαδημαική Χρονιά!
Έχετε ενημερωθεί ήδη πως η συμμετοχή των φοιτητών στις κλινικές ασκήσεις θα μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο και εφόσον οι φοιτητές είναι πλήρως εμβολιασμένοι, σύμφωνα με την παρ. 2 του άρθρου 206 του ν. 4820/2021 (Α΄130) ή έχουν πιστοποιητικό νόσησης, δηλαδή έχουν νοσήσει από  από κορωνοϊό COVID-19 και έχει παρέλθει χρονικό διάστημα μεγαλύτερο των είκοσι (20) ημερών και μικρότερο των εκατόν ογδόντα (180) ημερών από την ημερομηνία διάγνωσής σας ως θετικού κρούσματος κατόπιν διεξαγωγής εργαστηριακού ελέγχου (ΦΕΚ Τεύχος B’ 4406/24.09.2021).

Όσοι φοιτητές θα παρακολουθήσουν το μάθημα ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΣΘΕΝΟΥΣ και θα παρακολουθήσουν τα εργαστηριακά μαθήματα κατά το χειμ. εξάμηνο 2021-2020 θα πρέπει έως την Τρίτη 5 Οκτωβρίου να εγγραφούν στο eclass του μαθήματος. Η παρούσα λιστα του eclass θα διαγραφει για να εγγραφουν οι νέοι φοιτητες-τριες (οπότε απαιτείται επανεγγραφή σας). Έπειτα θα ενημρωθείτε για την εναρξη των μαθημάτων και τα εργαστηριακά τμήματα.

Καλή συνέχεια,
Μαρία Τσεκούρα