Αγαπητοί φοιτητές μετά την ολοκλήρωση της βαθμολόγησης των γραπτών θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποιες σκέψεις. Αισθάνομαι ότι μπορούσατε να έχετε πολυ καλύτερη απόδοση απο την τελική σας βαθμολογία και σίγουρα καλύτερο και μεθοδικότερο διάβασμα. Καταλαβαίνω ότι ήταν η πρώτη σας ουσιαστική εξέταση και είναι ένας τρόπος να αποκτήσετε εμπειρία αλλά κατά τη διάρκεια των εργαστηρίων είχαμε τονίσει τα σημεία και τον τρόπο που πρέπει να προσεγγίσετε το μάθημα και τη μελέτη του. Η βαθμολόγηση έγινε με τεράστια επιείκεια και σημαντική παράβλεψη λαθών στην έκφραση και τη σύνταξη των απαντήσεων προκειμένου να έχουμε αυτό το αποτέλεσμα. Είναι γεγονός πως προσπάθησα να βοηθήσω όλους τους φοιτητές που βρίσκονταν στο όριο του προβιβάσιμου βαθμού αλλά και να παραβλέψω τυχόν αδόκιμους όρους εφόσον το νόημα της απάντησης ήταν κοντά ή πέριξ του ζητούμενου. Λυπάμαι αν στενοχώρησα κάποιους που περίμεναν καλύτερο βαθμό αλλά να είστε σίγουροι ότι οι βαθμοί εκφράζουν ακριβώς το γραπτό και τις απαντήσεις που έδωσε ο καθένας.

Σε κάθε περίπτωση την Τρίτη 14/3 μεταξύ 12μμ-2μμ θα είμαι στο γραφείο μου με τα γραπτά σας προκειμένου να λύσω οποιεσδήποτε απορίες σας, για όποιον το επιθυμεί (παράκληση να μου σταλούν τα ονόματα όσων έρθουν μέσω mail).

Ευχαριστώ για τη συνεργασία και παραμένω στη διάθεση σας.

Φιλικά,
Δρ. Γ. Σκάρπας