Αγαπητοί/ες φοιτητές/τριες που επιθυμείτε να πάρετε πτυχιακή,

Για κατοχύρωση πτυχιακής, η Γενική Συνέλευση του Τμήματος αποφάσισε πως θα πραγματοποιείται μια υποχρεωτική 2ωρη διάλεξη όπου όλοι/ες οι φοιτητές/τριες Πανεπιστημίου που επιθυμούν να πάρουν πτυχιακή θα πρέπει να παρευρεθούν. Οι σπουδαστές πρώην ΤΕΙ όλοι όσοι δικαιούνται να πάρουν πρέπει να παρευρεθούν επίσης. Συγκεκριμένα, η ίδια υποχρεωτική διάλεξη που αφορά την διαδικασία κατοχύρωσης αλλά και συγγραφής της Πτυχιακής εργασίας θα πραγματοποιηθεί Tρίτη 21/2/2023 στην Αίθουσα ΦΣ1 και ώρα 10:00-12:00 και Τρίτη  28/2/2023 στην Αίθουσα ΦΣ1 και ώρα 12:00-14:00. Το υποχρεωτικό αυτό μάθημα/διάλεξη (το ίδιο) πραγματοποιείται δυο φορές όπως αναγράφεται πιο πάνω έτσι ώστε όλοι οι φοιτητές/τριες να έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν σε ποια από τις δυο διαλέξεις μπορούν να παραβρεθούν.

Σημειώνεται πως η παρουσία κάθε φοιτητή/τριας είναι υποχρεωτική, καθώς στη διάλεξη αυτή θα καταθέτει την αίτηση του/της (δηλ. δήλωση θεματικού πεδίου), ώστε να μπορέσει να εγκριθεί. Συγκεκριμένα, αν ο/η φοιτητής/ρια ΔΕΝ παρουσιαστεί σε ένα από τα 2 αυτά υποχρεωτικά μαθήματα τότε ΔΕΝ θα έχει δικαίωμα ορισμού θέματος πτυχιακής εργασίας.

Όλες οι επιπλέον πληροφορίες για το Μάθημα της Πτυχιακής Εργασίας θα επεξηγηθούν αναλυτικά στις 2 διαλέξεις (21/2/2023 και 27/2/2023) από την Υπεύθυνη Πτυχιακής. Στο eclass στο Μαθημα Πτυχιακή θα βρείτε τη δήλωση θεμταικού πεδίου, που πρέπει να μου την παραδώσετε στο τέλος μαθήματος υποχρεωτικά τυπωμένη, συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη από εσας, θα την βρείτε στα εγγραφα του eclass. (upatras eclass | ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ | Έγγραφα).

Επιτυγχάνεται δε η επίτευξη μαθησιακών στόχων και όταν δηλώσετε να κάνετε την πτυχιακή σας ως ζεύγη όπου μαθαίνετε να συνεργάζεστε ομαλά και επιπλέον ενισχύεται η διαδικασία της συνεργασίας για την ολοκλήρωση ενός project. Όποια επιπλέον πληροφορία χρειάζεστε σχετικά με το μάθημα (προαπαιτούμενα, χρόνους & κανόνες διεξαγωγής, κτλ) μπορείτε να τις βρείτε στον Οδηγό Πτυχιακής Εργασίας.

Καλή συνέχεια,

Φανή Μπανιά, Υπεύθυνη Πτυχιακής Εργασίας