Σας ενημερώνουμε ότι η τελετή απονομής μεταπτυχιακών  τίτλων σπουδών  προγραμματίζεται να πραγματοποιηθεί το Μάρτιο 2023.

Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές που έχουν ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις τους και επιθυμούν να συμμετέχουν στην απονομή Διπλωμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών η οποία θα πραγματοποιηθεί εντός του Μαρτίου 2023, καλούνται να αποστείλουν ηλεκτρονικά στο email της Γραμματείας physiosecr@upatras.gr από τον ιδρυματικό τους λογαριασμό, έως την Πέμπτη 23.02.2023 συμπληρωμένη την επισυναπτόμενη αίτηση υπεύθυνη δήλωση μέσω της εφαρμογής του http://www.gov.gr/ ψηφιακή βεβαίωση εγγράφου.

Αίτηση συμμετοχής στην τρέχουσα τελετή απονομής μπορούν να υποβάλουν:

Α) μεταπτυχιακοί  φοιτητές που έχουν λάβει πιστοποιητικό αποφοίτησης έως και σήμερα και δεν έχουν συμμετάσχει σε τελετή απονομής
Β) μεταπτυχιακοί φοιτητές που έχουν κάνει αίτηση για πιστοποιητικό αποφοίτησης έως και σήμερα (και είναι σε διαδικασία ελέγχου και θα λάβουν άμεσα το πιστοποιητικό τους)

——————-

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει εντός της προθεσμίας των αιτήσεων να:

1. Επιστρέψουν την ακαδημαϊκή τους ταυτότητα. Αν δεν έχει χορηγηθεί ή σε περίπτωση απώλειας το δηλώνουν με υπεύθυνη δήλωση (την οποία μπορεί να εκδώσουν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής www.gov.gr) την οποία επίσης αποστέλλουν στο e-mail της γραμματείας physiosecr@upatras.gr
  2. αποστείλουν απόδειξη ότι έχoυν καταθέσει ηλεκτρονικά (Νημερτής) στη διεύθυνση www.nemertes.lis.upatras.gr αντίγραφο της Μεταπτυχιακής Εργασίας  (προωθούν στη Γραμματεία email Κεντρικής Βιβλιοθήκης με τον αριθμό πρωτοκόλλου κατάθεσης).

Επισημαίνεται ότι:

α)  Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές υποβάλλουν ηλεκτρονικά στο Ιδρυματικό Αποθετήριο  την διπλωματική τους εργασία και ένα απλό έντυπο αντίγραφο στην Γραμματεία του Τμήματος.

Θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση με τις ημερομηνίες και ώρες και τον χώρο διεξαγωγής των Τελετών.

Εκ της Γραμματείας του Τμήματος