Την Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020, στις 11 το πρωί θα πραγματοποιηθεί η 2η εθελοντική δράση για την ολοκλήρωση της περιποίησης (καθαρισμός από σκουπίδια, κλάδεμα, «ξεχορτάριασμα» του χώρου για λόγους πυρασφάλειας αλλά και καλλωπισμού) που ξεκίνησε στις 26.9.2020.

Η δράση μας είναι ανοιχτή προς όλους τους φοιτητές του Πανεπιστημίου αλλά και οποιοδήποτε άλλο μέλος της Πανεπιστημιακής κοινότητας.

Σημείο συνάντησης: Octagon Café, 11.00

Η παρακάτω Επιτροπή Συντονισμού των Εθελοντικών δράσεων στην Πανεπιστημιούπολη Πατρών, συγκροτήθηκε πρόσφατα με απόφαση της Συγκλήτου και θα χαράξει σύντομα μαζί με τις ομάδες των φοιτητών συνεκτικές δράσεις στρατηγικά εστιασμένες στην αναβάθμιση του περιβάλλοντος στην Πανεπιστημιούπολη και της ποιότητα της καθημερινής μας ζωής.

Καθ. Π. Δημόπουλος, Αντιπρύτανης Έρευνας και Ανάπτυξης
Βίκτωρ Στιβανάκης, Χημικός Μηχανικός